Konumu itibari ile Antalya’nın batısında yer alan Kaş’ın kıyıları pek çok koya ev sahipliği yapmaktadır. Bunların içinde ayrı bir yeri olan Limanağzı Koyu , Kaş’ı ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken bir koydur.

Koy , merkeze tekne ile yaklaşık 15 dakika uzaklıkta ve Kaş’ı arkanıza aldığınızda sol tarafta kalıyor. Karadan araçla koya girmek mümkün değildir fakat isterseniz Likya Yolunu izleyip yürüyerek koya ulaşabilirsiniz. Kaş – Limanağzı kara yürüyüşünün yaklaşık 45 dakikalık zorlu bir rota olacağını unutmayın.

Merkezden kalkan özel ücretli teknelerle bölgeye gidebilirsiniz ya da Nuri’s Beach‘ta plaj ya da bungalow rezervasyonu yaparak işletmeye ait ücretsiz tekneleri kullanarak ta Limanağzı Koyu‘na gelmeniz mümkün.

Bölgede plaj ve konaklama hizmeti veren işletmeler var. Bunlar arasında en eskisi ve en bilineni , lüks ve tam donanımlı bungalowlarda konaklama hizmeti de veren , ayrıca gün boyu aktif çalışan bir de restorana sahip olan Nuri’s Beach Bungalow. Bölge doğal sit alanı ilan edilmiş durumda ve denize kısmen plajdan kısmen de denize uzanan ahşap iskelelerden girilebiliyor.

Limanağzı doğa ile iç içe ve sıcak , pırıl pırıl bir denize sahip , akşamları merkezin gürültüsünden uzak , yıldızların altında huzurlu bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftan. Kaş’a gelirken konaklama için merkezi tercih etmiş olsanız da bu koyda en azından bir gününüzü geçirmenizi tavsiye ederiz…

Limanağzı koyuna karadan araçla transfer imkanı bulunmamaktadır. Koya ulaşmak için seçeneklerden birisi yürümek. Likya yolunu takip ederek bölgeye ulaşabilirsiniz. Fakat yolun oldukça zorlu olacağını ve herkes için uygun olmadığını kesinlikle unutmamalısınız. 

Diğer seçeneğiniz ise deniz yolu. Merkezden hareket eden ücretli tekneleri kullanabileceğiniz gibi Nuri’s Beach Bungalow’a plaj ya da bungalow rezervasyonu yaptırarak Nuri’s Beach Bungalow’a ait olan ÜCRETSİZ tekneleri de kullanabilirsiniz…